powrót na

Mustang Adama Klimka sprzedany! Finał aukcji internetowej na Bidcar.pl 

27.09.2022 Przeczytasz w 6 min.
Udostępnij:

Piękny finał aukcji Forda Mustanga Mach 1 z 1973 r. na platformie Bidcar.pl. Motoryzacyjny klasyk odrestaurowany przez Adama Klimka zmienia właściciela. Emocjonującą licytację wygrała Katarzyna Mrowiec spod Częstochowy.

Aukcja Mustanga na Bidcar wystartowała 2 października 2022 r. i trwała 10 dni. Jej finałowy etap, który miał miejsce 12 października wieczorem, transmitowany był na żywo na profilu Facebookowym Bidcar. W trakcie trwającej od godziny 19:00 relacji, w której wystąpili prezesi Bidcar oraz sam Adam Klimek, widzowie i uczestnicy otrzymali porządną dawkę  aukcyjnych emocji oraz wiedzy o Mustangu. Dodatkowo widzowie mogli przedpremierowo dostać kupony rabatowe na zakupy na Bidcar – obniżają one prowizję za wylicytowany samochód o 250 zł.

Emocje do ostatniej sekundy!

Gwiazdą wieczoru i zwyciężczynią aukcji Mustanga Mach 1 została Pani Katarzyna Mrowiec spod Częstochowy.  W ostatnich sekundach aukcji przebiła poprzednią ofertę. Jak sama przyznała trochę ją poniosło, bo ostateczna kwota to 260 001 zł.

Od czterech dni miałam mustanga na oku. Lubię takie starcze wozy. Trochę się bałam czy mustang zmieści się w moim garażu. Ale już wpłaciłam prowizję i umawiam się na odbiór z panem Adamem Klimkiem – powiedziała nam po zakończeniu aukcji pełna emocji Pani Katarzyna.

Mach 1 od Adama Klimka nie będzie pierwszym mustangiem Pani Kasi. Ma ona już Mustanga Bullitta, więc wypieszczony kolekcjonerski egzemplarz Adama trafi w idealne ręce.

Gwarancja przybicia: to się opłaca

Wystawiając swoje auto na licytację, Adam Klimek liczył, że uzyska kwotę, która  zrekompensuje mu poniesione wydatki – 212 tys. zł. Można nawet powiedzieć, że był tego pewien, bo przy starcie aukcji dał gwarancję przybicia. Natomiast rzeczoznawca samochodowy wycenił Mustanga na 231 tys. zł. 

Jak się okazało, rynek – w osobach biorących udział w aukcji – miał w tym względzie inne zdanie. Licytujący uznali, że ten klasyk amerykańskiej motoryzacji wart jest kilkadziesiąt tysięcy więcej.

Wiem po sobie, że taka licytacja, z gwarancją przybicia jest ryzykowna, ale jak widać ryzyko się opłaciło – mówił Adam Klimek zaraz po zakończeniu aukcji.

Dzięki osiągniętej ze sprzedaży Mustanga kwocie, budżet na kolejny “Samochód marzeń Adama Klimka” w TVN Turbo jest naprawdę pokaźny, więc znów możemy spodziewać się świetnego projektu. Liczymy też, że on również znajdzie swój finał na platformie Bidcar.pl.

MUSTANG ADAMA KLIMKA NA AUKCJI

FINAŁ AUKCJI
MUSTANGA ADAMA

ZOBACZ

Adam Klimek, który jest ambasadorem marki Bidcar, zdecydował się wystawić na platformie swoje auto marzeń – znanego z programu w TVN Turbo Forda Mustanga Mach 1 z 1973 r. 

Znam ludzi tworzących Bidcar i im kibicuję, bo widzę potrzebę powstania w Polsce takiej platformy dla sprzedających i kupujących, gdzie i zasady, i ceny będą dla wszystkich jasne i uczciwe – mówi Adam Klimek. – Znam świetnie rynek, sprzedałem już tysiące aut, i prawie zawsze był to dla mnie proces długotrwały, angażujący i niewdzięczny. Bidcar daje mi nadzieję, że sprzedawanie – ale i kupowanie – stanie się wreszcie wygodne. Tak naprawdę, nie teoretycznie. 

7 miesięcy pracy i 400 koni pod maską 

Adam Klimek spędził na pracy nad swoim samochodem marzeń siedem miesięcy. Bazą był oryginalny Ford Mustang Mach 1 z 1973 r. kupiony w Stanach Zjednoczonych za 55 tys. zł.  

Nieużywane przez lata auto było w opłakanym stanie. Samochód został przez Adama Klimka całkowicie rozebrany, każda nadająca się do tego część odnowiona, a pozostałe wymienione. Elementy nadwozia, takie jak podłoga, tylny pas, błotniki czy przednie prawe drzwi, są fabrycznie nowe – zostały kupione w Stanach Zjednoczonych. Prace nad samym nadwoziem, od demontażu do powtórnego złożenia w całość, pochłonęły około 1000 roboczogodzin. 

Pod maską Mustanga drzemie silnik o mocy 400 KM. Bazą był Cleveland Cobra Jet 351, jednak został on gruntownie stuningowany i pozostał z niego w zasadzie tylko blok. Zamontowano w nim głowice aluminiowe z dużymi zaworami Edelbrock, sportowy wałek rozrządu, duży gaźnik oraz kute tłoki. 

Mniej niż 6 sekund do setki

Ale to nie jedyne zmiany. Adam Klimek wymienił w aucie również skrzynię biegów z automatycznej na manualną, a także zmodyfikował zawieszenie, tylny dyferencjał i most z mechaniczną szperą (torsen). Dzięki temu auto rozpędza się do setki w mniej niż 6 sekund i daje wyjątkowe doznania z jazdy. 

Koszt zakupu Mustanga do remontu i części niezbędnych do jego odbudowy i tuningu wyniósł 212 tys. zł. 

– Może to zabrzmi arogancko, ale wcale nie dziwi mnie, że Adam Klimek zdecydował się właśnie u nas sprzedać swojego odrestaurowanego Mustanga. Z doświadczenia zdobytego między innymi w trakcie prowadzenia portalu Poleasingowe.pl wiemy, że model aukcyjny jest najlepszym sposobem uzyskania ceny rynkowej i jednocześnie uczciwej dla obu stron transakcji – mówi Artur Kopania, współzałożyciel Bidcar. 

Bidcar został stworzony po to, by walczyć z patologiami w handlu samochodami używanymi i dać każdemu możliwość bezpiecznego zakupu lub sprzedaży auta w drodze licytacji. 

Rzeczoznawca samochodowy: Bez taryfy ulgowej

Jak w przypadku wszystkich wystawianych na Bidcar samochodów, również Mustang Adama Klimka został poddany dokładnej inspekcji niezależnego rzeczoznawcy. Oględziny pojazdu przeprowadził rzeczoznawca samochodowy Paweł Kwiatkowski (nr licencji RS 001667 z listy rzeczoznawców samochodowych Ministerstwa Infrastruktury).

– Samochód został sprawdzony według standardów Bidcar. Pomimo, że to pojazd Adama Klimka, nie będzie żadnej taryfy ulgowej – zapewnia rzeczoznawca Paweł Kwiatkowski.

Raport z inspekcji Mustanga Adama Klimka – co znalazł rzeczoznawca?

Raport zawiera kilkadziesiąt zdjęć ogólnych, oblachowania, oświetlenia i wnętrza. rzeczoznawca sprawdził dane techniczne i wyposażenie pojazdu – standardowe i dodatkowe. Zmierzył grubość powłoki lakierowej na wszystkich elementach karoserii i wysokość bieżnika opon. Przeprowadził próbę rozruchową i jazdę próbną. Odczytał przebieg samochodu 31.358 mil – czyli 50.466 km.

Na zdjęciach rzeczoznawca udokumentował wszystkie widoczne uszkodzenia pojazdu, takie jak otarcie powłoki lakierowej na błotniku, wgniecenia na listwach okiennych, zacieki klaru oraz pęknięcia powłoki lakierowej na przednim zderzaku, powierzchniowa korozja śrub mocujących lusterka oraz powierzchniowe rysy na szybach przednich drzwi. W środku pojazdu brakuje uchwytu dźwigni składania oparcia fotela pasażera.

Rzeczoznawca odnotował też, że klimatyzacja jest niesprawna z powodu braku sprężarki.

– Oryginalna sprężarka klimatyzacji wyglądała jak kompresor od jelcza… Szpeciła i zasłaniała efektowne, lśniące elementy silnika Edelbrock. Dlatego zrezygnowałem z klimy. Kompresor mam i mogę zamontować go bezpłatnie jeżeli nabywca będzie chciał – deklaruje Adam Klimek.

Kiedy aukcja Mustanga Adama Klimka?

Samochód marzeń Adama Klimka można licytować na Bidcar.pl od 2 do 12 października. Aukcja Mustanga potrwa 10 dni. Od dnia startu aukcji każdy będzie mógł przejrzeć pełną wersję raportu rzeczoznawcy.

Adam Klimek zdecydował się rozpocząć licytację od minimalnej możliwej na Bidcar stawki – 1% wyceny rzeczoznawcy. 

Zazwyczaj radzimy klientom żeby rozpoczęli aukcję od minimalnej kwoty. To przyciąga potencjalnych kupujących. Jednocześnie jestem przekonany, że ostateczna wylicytowana cena będzie satysfakcjonująca zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego – mówi Artur Kopania z Bidcar. – Co ważne, Adam Klimek dał gwarancję przybicia. To znaczy, że najwyższa zaoferowana za jego Mustanga kwota, będzie automatycznie zaakceptowana i auto zostanie sprzedane osobie, która wygra licytację. 

Bidcar to pierwsza w Polsce internetowa platforma aukcyjna z samochodami używanymi dla klientów indywidualnych. Mogą oni zawierać transakcje zakupu i sprzedaży samochodów poprzez udział w licytacjach online. Na Bidcar wystawiane są wyłącznie auta, których stan techniczny jest potwierdzony wyceną rzeczoznawcy samochodowego, a nabywca dodatkowo uzyskuje za darmo wgląd w raport autoDNA na temat historii samochodu. Platforma stworzona została przez doświadczony zespół managerów z Europejskiego Centrum Remarketingu (ECR), który stoi m.in. za marką Poleasingowe.pl. Spółka ECR od kilku lat notuje dynamiczny wzrost, który potwierdza m.in. 1. miejsce w Polsce w rankingu Gazele Biznesu 2021 oraz miejsce w top 30 Diamentów Forbesa w 2022 roku.  

Udostępnij:

Polecane dla Ciebie