powrót na

Jak nie dać się oszukać? Co należy sprawdzić kupując używany samochód?

19.09.2023 Przeczytasz w 3 min.
Udostępnij:

Kupno używanego samochodu może być stresującym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które niekoniecznie są specjalistami w dziedzinie motoryzacji. Co należy wiedzieć, aby uniknąć potencjalnych pułapek i oszustw? Zapamiętaj te 5 wskazówek ekspertów Bidcar.pl – internetowej platformy aukcyjnej, której użytkownicy sprzedają i kupują samochody w prosty i przejrzysty sposób.

Dokładna inspekcja techniczna

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, zawsze warto ocenić stan techniczny pojazdu. To tutaj często zaczynają się problemy. Kogo poprosić o pomoc w oględzinach? Kolegę, zaprzyjaźnionego pracownika warsztatu, a może wujka? Tylko czy mamy pewność, że oni na 100% znają się na wszystkich markach i bolączkach, które mogą im się przytrafić?

Na Bidcar.pl wszystkie oferty są przejrzyste. Stan każdego samochodu weryfikuje i opisuje niezależny rzeczoznawca – bez wciskania kitu.

Historia pojazdu

Dokładne sprawdzenie historii pojazdu to kluczowy krok w procesie zakupu używanego samochodu. Gdzie jej szukać i skąd wziąć te dane? Nic prostszego!

Bidcar powstał po to, aby walczyć z patologiami branży motoryzacyjnej. Wiemy, że rynek handlu samochodami używanymi wymaga odświeżenia, a jego uczestnicy zasługują na proste, skuteczne i uczciwe metody. Już nie musisz zastanawiać się, jak sprawdzić badania techniczne lub polisę OC. Po prostu pobierz bezpłatny raport historii pojazdu dostępny na portalu. Znajdziesz tam całą oś czasu samochodu i dzięki temu dowiesz się, co działo się rok po roku z interesującym Cię pojazdem. Dokument jest generowany z rządowej strony historiapojazdu.gov.pl, dlatego masz pewność, że są to autentyczne informacje.

Oględziny na miejscu

To ważny moment, aby sprawdzić, czy samochód jest zgodny z opisem i zdjęciami dostępnymi online. Wiąże się to niestety z dojazdami i związanymi z tym kosztami. Czasami musisz przejechać pół Polski, aby obejrzeć auto, a które może okazać się totalną porażką.

Bidcar.pl ma na celu aby maksymalnie ograniczyć czas i wysiłek sprzedającego. Dzięki temu, sprzedający, zamiast obsługiwać masę zainteresowanych oglądaniem auta, odbywa tylko dwa spotkania pod swoim domem: z rzeczoznawcą samochodowym i z kupującym, w celu finalizacji transakcji.

To rzeczoznawca bierze na siebie ciężar opracowania dokumentacji i prezentacji samochodu. Sporządza on obszerny raport zawierający dane pojazdu, opis wyposażenia, stanu technicznego a nawet grubości lakieru czy ogumienia. Całość aukcji jest poparta kompletem blisko 80 zdjęć, które pokazują oblachowanie, oświetlenie, wnętrze i zewnętrze pojazdu.

Sprawdzenie dokumentów

Należy zawsze upewnić się, że wszystkie dokumenty są w porządku. Jest to jednak czasochłonne i wymaga odpowiedniej wiedzy, aby móc rzetelnie je zweryfikować. Bidcar.pl wychodzi przed szereg i ułatwia to zadanie. Na portalu do pobrania czekają na kupujących i sprzedających wszystkie wzory dokumentów takie jak: wzór umowy kupna-sprzedaży samochodu, wzór wypowiedzenia umowy OC, protokół przekazania pojazdu czy formularz odstąpienia od umowy. Łatwo i bez wysiłku ściągniesz i wypełnisz je w wersji DOC i PDF, do pobrania są tutaj.

Przeszukaj recenzje i opinie

Odnośnie sprzedawcy online, a także aby dowiedzieć się więcej o modelu samochodu, który Cię interesuje. Wystawiając lub kupując samochód na Bidcar.pl masz pewność, że jesteś w dobrych rękach. Założyciele portalu Bidcar.pl od ponad 14 lat tworzą Europejskie Centrum Remarketingu (ECR), które specjalizuje się w aukcyjnej sprzedaży samochodów i sprzętów poleasingowych. Prowadzą na swoim portalu 70 tysięcy aukcji rocznie, co daje rzeszę zadowolonych klientów.

Kupno używanego samochodu może być ekscytującym doświadczeniem, ale wymaga ostrożności. Dlatego w takiej sytuacji warto oddać się w ręce specjalistów, którzy przygotują wszystkie potrzebne dokumenty, raporty i historie pojazdów.

Nie musisz jeździć na drugi koniec Polski, aby oglądać samochód, bo niezależni rzeczoznawczy sprawdzają każde auto zgłoszone do sprzedaży. Pamiętaj nie musisz się znać na wszystkim, zamiast tracić czas na przeszukiwanie ogłoszeń i narażanie się na niepotrzebny stres związany z całą procedurą, teraz możesz zminimalizować ryzyko oszustwa i cieszyć się pewnym zakupem na platformie Bidcar.pl.

Sprawdź, jak w prosty sposób wystawić samochód na aukcji Bidcar.pl!

Udostępnij:

Polecane dla Ciebie