powrót na

Ponad 1500 klasyków i 500+ km drogi do pomagania. Dołącz do miłośników motoryzacji na 7. Charytatywnym Rajdzie Koguta!

27.04.2023 Przeczytasz w 4 min.
Udostępnij:

Już 8 czerwca po raz siódmy wystartuje Charytatywny Rajd Koguta. W tym roku uczestnicy mają do przejechania 530-kilometrową trasę w szczytnym celu. Rajd z Oławy do Stegny to wspaniała przygoda dla całej rodziny i pomoc potrzebującym dzieciom. Startujący miłośnicy zabytkowych pojazdów będą mogli wygrać kultowego Wartburga.

Rajd Koguta łączy zabawę i pomaganie. W zeszłym roku organizatorzy zebrali prawie milion zł na cele charytatywne.

Zapnijcie pasy! Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie organizuje kolejną edycję Charytatywnego Rajdu Koguta. Wystartuje on z Oławy w czwartek 8 czerwca i potrwa do 10 czerwca. W tym roku trasa ma 530 km i przebiegać będzie przez Poznań, Piłę, Chojnice, Czersk i Tczew.  

Rajd zakończy się nad morzem – w Stegnie na Mierzei Wiślanej – gdzie czekać będzie masa atrakcji dla uczestników i licytacji na rzecz potrzebujących. Przed nami niezapomniane wrażenia za kierownicą retro pojazdów. Dołącz do nas – rejestracja uczestników trwa do 21 maja na stronie organizatora.  

Nie ścigamy się – pomagamy. I jest nas coraz więcej!

Założenie jest proste: w Rajdzie Koguta brać mogą udział pojazdy wyprodukowane w Polsce lub w bloku wschodnim, które mają min. 20 lat oraz wszelkie inne pojazdy wyprodukowane do roku 1994. To tyle! Wszystko po to, by poprzez wspólną zabawę zrobić coś dobrego.  

Każda załoga w rajdzie wnosi opłatę, której kwota zależy od tego, jakim pojazdem startuje. Wpisowe w całości przekazywane jest na cele charytatywne. 

Rajd Koguta to przede wszystkim ludzie! Pełni pasji miłośnicy zabytkowej motoryzacji z ogromnym sercem. Nasza impreza nie jest wyścigiem, lecz szansą na przeżycie wspaniałej przygody z całą rodziną. Łączy przyjemne z pożytecznym: świetną zabawę z pomaganiem innym – mówi Tomasz Jurczak, pomysłodawca i organizator Rajdu Koguta. – W zeszłym roku przekazaliśmy na cele charytatywne prawie milion złotych. 

W tym roku padną kolejne rekordy. Przede wszystkim pod względem liczby uczestników – bo już na miesiąc przed końcem zapisów organizatorzy mają ponad 1500 zgłoszonych ekip, czyli więcej niż załóg startujących rok temu.  

W poprzednich edycjach zebrane pieniądze przeznaczone były na wsparcie osób i organizacji charytatywnych z powiatu oławskiego. W tym roku organizatorzy zdecydowali, że połowa pieniędzy przekazana będzie na pomoc 250 potrzebującym dzieciom z całej Polski. Ich lista powstaje na podstawie zgłoszeń załóg biorących udział w rajdzie. Dzięki zebranej kwocie mamy szansę odmienić życie wielu potrzebujących ludzi. 

Rekord Polski i zadania. Do wygrania Wartburg

Wartburg jest do wygrania w konkursie dla załóg. VW Passat na mecie rajdu trafi na licytację dla każdego. Samochody fundują platformy aukcyjne Poleasingowe.pl i Bidcar.pl.

Jak co roku, na trasie Rajdu Koguta na uczestników czekać będzie szereg zadań do wykonania oraz wydarzeń. Nie zabraknie również konkursów i ciekawych nagród. Pierwsze atrakcje, przygotowane wspólnie z obchodzącym właśnie stulecie istnienia Automobilklubem Wielkopolskim, zaplanowano na 8 czerwca w Poznaniu. Zadaniem do wykonania dla wszystkich ekip będzie przejazd po wyścigowym Torze Poznań. W ten sposób uczestnicy podejmą próbę pobicia rekordu Polski w kategorii największy przejazd pojazdów zabytkowych na torze wyścigowym. 

Uczestnicy rajdu wezmą również udział w konkursie, w którym do wygrania jest Wartburg z 1990 r. Każdy będzie mógł zapoznać się z tym autem, ponieważ oprócz tego, że jest nagrodą, weźmie też udział w rajdzie. Wystartuje nim ekipa z Poleasingowe.pl – firmy, która kultowe auto z czasów NRD znalazła pod Berlinem i przygotowała je do tej niezwykle ważnej wyprawy.  

W tym roku znów wspieramy szczytny cel Rajdu Koguta i postanowiliśmy zaangażować się w to na całego. Nie tylko wystawiamy własną załogę, która pokona trasę rajdu wyjątkowym autem. Po zakończeniu imprezy naszym Wartburgiem odjedzie nowy właściciel, którego wyłonimy w konkursie spośród uczestników – mówi Artur Kopania, prezes Poleasingowe.pl i kapitan ekipy rajdowej. – Samochód będzie przez nas przygotowany w najlepszy możliwy sposób. Wykonamy niezbędne naprawy mechaniczne, jak i blacharsko-lakiernicze, więc Wartburg na pewno jeszcze długo posłuży zwycięzcy

Finał Rajdu na plaży. Licytacja Passata i koncert Video

Wiele atrakcji, nie tylko dla załóg, ale też widzów i turystów, czeka na mecie Rajdu Koguta. 10 czerwca na plaży w Stegnie zaplanowano uroczysty finał z udziałem władz gminy Stegna i sponsorów. Będzie wręczenie nagród i dyplomów dla drużyn Rajdu Koguta oraz konkursy dla publiczności. Wieczorem na koncercie wystąpi zespół Video. 

Na scenie głównej zaplanowana jest licytacja jeszcze jednego wyjątkowego samochodu, który również weźmie udział w rajdzie – Volkswagena Passata z 1994 r. Auto przekazane zostało przez platformę aukcyjną Bidcar.pl, której ekipa również pojedzie w Rajdzie Koguta. Cała kwota z licytacji samochodu powiększy pulę pieniędzy, która przekazana będzie na cele charytatywne. Co ważne, w licytacji udział mogą wziąć nie tylko uczestnicy rajdu, ale każdy chętny, który będzie 10 czerwca na plaży w Stegnie. Oznacza to, że i Ty biorąc udział w licytacji możesz pomóc potrzebującym! 

Zapraszamy nie tylko właścicieli pełnoletnich samochodów do udziału w Rajdzie Koguta, ale również wszystkich miłośników klasyków do kibicowania na jego trasie. Widok ponad tysiąca young i oldtimerów robi niesamowite wrażenie. Prawdopodobnie jest to najliczniejsza taka impreza w Europie – zachęca Tomasz Jurczak.  

Udostępnij:

Polecane dla Ciebie