powrót na

Jak bezpiecznie kupić samochód? Aukcje Bidcar: sprawdzony stan i prawdziwy opis pojazdu

09.10.2022 Przeczytasz w 2 min.
Udostępnij:

Utajone wady, przekręcone liczniki, sfałszowane numery VIN – to problemy, z którymi możesz się spotkać kupując używany samochód. – U nas nie ma takiego ryzyka – mówi Mateusz Laska, wiceprezes Bidcar. Kupując samochód na tej nowej platformie aukcyjnej masz pewność z jakiego źródła pochodzi pojazd i że został on sprawdzony przez rzeczoznawcę.

Dla kogo jest platforma Bidcar.pl? Kto i jakie auta może na niej wystawić? Jak tworzone są opisy i zdjęcia wystawianych na aukcję samochodów? Jaką pewność mają kupujący na temat pochodzenia i stanu technicznego pojazdów na aukcjach Bidcar? Na te i inne pytania odpowiada Mateusz Laska, wiceprezes Bidcar, w rozmowie z mechanikiem samochodowym Adamem Klimkiem.

Samochód z aukcji? Teraz dla każdego

Bidcar.pl jest platformą, w której samochód może wystawić każdy: zarówno osoby prywatne (fizyczne), jak i mała czy większa firma, w tym przedsiębiorcy zajmujący się handlem pojazdami. Wszyscy są traktowani na równych zasadach.

– Na platformie Bidcar są wystawiane samochody różnego rodzaju. Od aut małych, miejskich po rodzinne kombi, suvy czy samochody dostawcze – wymienia Mateusz Laska. 

Nie jest ważny wiek pojazdu. Na Bidcar.pl każdy klient znajdzie coś dla siebie. Jedyna różnica jest taka, że osoby wystawiające auta wyprodukowane przed 2005 rokiem, będą musiały zapłacić za usługę rzeczoznawcy z góry. Opłata za nowsze auta jest natomiast pobierana po udanej sprzedaży – a samo wystawienie samochodu jest bezpłatne.

Opis samochodu i seria zdjęć od rzeczoznawcy. Bez ściemy

Na Bidcar.pl nie znajdziesz kwiecistych opisów samochodów jak w tradycyjnych portalach z ogłoszeniami typu „pierwszy właściciel w Polsce, jeżdżony przez kobietę, głaskany – trzymany pod kocem”. Liczą się fakty i praktyczne informacje.

Wykonaniem opisu samochodu nie zajmują się sami sprzedający – jak w zwykłych portalach ogłoszeniowych. Na Bidcar każdy samochód przed wystawieniem poddawany jest inspekcji przez niezależnych rzeczoznawców. To oni dokładnie sprawdzają pojazd, fotografują każdą rysę i robią opis stanu technicznego.  

– To jest wartość dodana – mówi z doświadczenia Adam Klimek, mechanik samochodowy. – W całym życiu kupowałem i sprzedawałem samochody w dużych ilościach. Wiem jedno: ludzie nie są w stanie sprawdzić tego, co zostało zawarte w ogłoszeniach. W Bidcar zapewnia im to doświadczony rzeczoznawca.  

Decydując się na zakup samochodu na Bidcar nie musisz oglądać auta, bo nie dopatrzysz się niczego więcej, czego nie zauważyli rzeczoznawcy. Kupujący są też chronieni przed popularnymi oszustwami, których dopuszczają się handlarze, jak np. sfałszowany numer VIN (samochodowe DNA). 

Udostępnij:

Polecane dla Ciebie