powrót na

Czterokolorowy VW Harlekin wylicytowany dla WOŚP na aukcji Bidcar.pl 

15.01.2023 Przeczytasz w 6 min.
Udostępnij:

VW Polo Harlekin – najbardziej kolorowy z seryjnie produkowanych samochodów – został wylicytowany na Bidcar.pl za 22 001 zł przez Katarzynę Mrowiec – wielką fankę nietypowych pojazdów. Cały dochód z licytacji wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

AUDIO

Przekazanie VW Harlekin zwyciężczyni aukcji WOŚP – Radosław Kopania, prezes Bidcar.pl

Wrażenia z aukcji – Katarzyna Mrowiec, zwyciężczyni VW Harlekina na aukcji WOŚP

Wrażenia z jazdy VW Harlekinem – Katarzyna Mrowiec, zwyciężczyni VW Harlekina na aukcji WOŚP

Coroczna tradycja licytowania na WOŚP – Katarzyna Mrowiec, zwyciężczyni VW Harlekina na aukcji WOŚP

Prezentacja VW Harlekina na aukcji WOŚP – Radosław Kopania, prezes Bidcar.pl

Wrażenia z jazdy VW Harlekinem na WOŚP – Artur Kopania, współzałożyciel Bidcar.pl
Renowacja VW Harlekina dla WOŚP – Kamil Patalan, kierownik blacharni-lakierni
Stan techniczny VW Harlekina dla WOŚP – Maciej Warkocz, kierownik warsztatu mechanicznego
Sentyment do VW Harlekina na aukcji WOŚP – Artur Kopania, współzałożyciel Bidcar.pl i Piotr Kłosowski, kierownik ds. sprzedaży samochodów

Volkswagen Polo Harlekin to wyjątkowy samochód – każdy z elementów nadwozia polakierowany jest w jednym z czterech kolorów: żółtym, zielonym, niebieskim lub czerwonym, kontrastowym do innych otaczających go elementów. 

Zainspirowani nazwą Najpiękniejszego Festiwalu Świata, ochrzciliśmy naszego Harlekina Polo’and’Rock. Festiwal i VW Polo Harlekin są równolatkami. Łączy ich też zamiłowanie do kolorów. Wizualnie Harlekin to auto wyjątkowe, a sam jego widok wywołuje uśmiech. Tak, jak działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego też uznaliśmy go za idealnego kandydata na aukcję wspierającą tegoroczny finał WOŚP – mówi Artur Kopania, współzałożyciel Bidcar.pl i jeden z pomysłodawców aukcji Harlekina. 

WOŚP wspieramy nie od dziś. W tym roku nadarzyła się piękna okazja na aukcji Bidcar.pl, ponieważ lubimy nietuzinkowe samochody. Harlekin jest piękny, będę nim jeździć codziennie – mówi szczęśliwa zwyciężczyni licytacji Katarzyna Mrowiec.

Podczas finału aukcji na Bidcar.pl VW Polo Harlekina wylicytowała pani Katarzyna Mrowiec z wsi Choroń spod Częstochowy, która co roku wspiera fundację Jurka Owsiaka. Aukcja na rzecz WOŚP nie była jej pierwszą stycznością z platformą aukcyjną Bidcar.pl. Pani Kasi udało się już wylicytować samochód marzeń Adama Klimka – Forda Mustanga Mach 1 z 1973 r. Teraz do jej kolekcji dołączył najbardziej kolorowy samochód świata. Nowa właścicielka deklaruje, że będzie nim jeździć na co dzień – trzymamy za słowo!

Gratulujemy wygranej licytacji i dziękujemy za piękne wsparcie WOŚP. Cały dochód z aukcji wraz z prowizją zasila konto Orkiestry – powiedział  Radosław Kopania, prezes Bidcar.pl, wracając pani Katarzynie kluczyki do samochodu i bukiet 27 różnokolorowych kwiatów. Tylu, ile lat ma Harlekin.

Radosław Kopania osobiście przekazuje VW Polo Harlekina nowej właścicielce
Jurek Owsiak podpisuje VW Polo Harlekin

Historia Harlekina

Początkowo nie miał on być produkowany seryjnie. Kilkadziesiąt pierwszych egzemplarzy wykonano w latach 1994-1995 tylko w celu promocji VW Polo trzeciej generacji. Jednak oryginalna kolorystyka spotkała się z wielkim zainteresowaniem klientów, którzy dopytywali u dealerów, a nawet w głównej siedzibie producenta w Wolfsburgu, o możliwość kupienia właśnie takiego egzemplarza Polo. 

Radosław Kopania prezentuje VW Polo Harlekin

Jesienią 1995 Volkswagen podjął decyzję o produkcji tysiąca kolorowych polówek. Każdy nabywca auta z tej puli otrzymywał certyfikat i brelok z numerem zakupionego egzemplarza. Ale popyt nie ustawał, więc produkcję kontynuowano i ostatecznie do końca 1997 r. powstało 3.100 Harlekinów. 

Gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się w licytację. To samochód, na którego widok nie sposób się nie uśmiechnąć – szczęśliwy zwycięzca licytacji zostanie nie tylko właścicielem Volkswagena Polo III generacji w limitowanej edycji. Będzie mógł też jeździć nim z dumą wynikającą ze wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – w co głęboko wierzymy – pokaźną sumą. Już teraz gratulujemy pomysłodawcom aukcji i trzymamy kciuki za jej sukces! – zachęca Hubert Niedzielski, kierownik ds. PR marki Volkswagen. 

Harlekin kupiony na Bidcar.pl 

Podsumowanie całej akcji dla WOŚP

Egzemplarz, który został wylicytowany na Bidcar.pl, został wyprodukowany 29 stycznia 1996 – zjechał z taśmy dokładnie 27 lat przed tegorocznym finałem WOŚP. Auto jest gruntownie sprawdzone pod kątem stanu technicznego. Przeprowadzono wszelkie niezbędne naprawy oraz wymieniono płyny i filtry. 

Najwięcej pracy włożono jednak w to, co wyróżnia Harlekina – karoserię. Wszystkie ubytki zostały uzupełnione i każdy uszkodzony element na nowo polakierowano zgodnie z pierwotną kolorystyką. Dodatkowo pomalowane zostały felgi, a oryginalna niebieska obręcz kierownicy oraz gałka zmiany biegów zostały odświeżone (podobnie jak całe wnętrze). Całość uzupełniają wykonane na zamówienie dywaniki oraz mata bagażnika.  

To nie pierwsza nasza aukcja charytatywna i nie pierwsze wsparcie WOŚP. W zeszłym roku, jako Poleasingowe.pl, na 30. finał, odnaleźliśmy i odrestaurowaliśmy 30-letniego Forda Sierrę. Taki sam model, z tego samego roku i w takim samym kolorze jak sierra, którą jeździł podczas 1. finału WOŚP Jurek Owsiak. Samochód, na widok którego Owsiakowi zakręciła się łezka w oku, został wylicytowany za 100 099 zł – wspomina Artur Kopania. – Liczymy na to, że i Polo Harlekin doczeka się nie mniejszej kwoty – dodaje.  

VW Polo Harlekin na Finale WOŚP we Wrocławiu

Podczas finałowego weekendu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy VW Polo Harlekin można było spotkać na Dolnym Śląsku.

  • W sobota 28.01 w Środzie Śląskiej na zlocie wyjątkowych pojazdów „Klasyczne Wsparcie” przy Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej
  • W niedziela 29.01 podczas Wielkiego Finału WOŚP na Wrocławskim rynku przy fontannie, w ramach „Klasycznej Strefy Wrocław”.

Bidcar.pl – aukcje samochodowe dla każdego

Bidcar.pl to pierwsza w Polsce platforma aukcyjna, na której samochody używane sprzedawać i kupować mogą klienci indywidualni. Każde oferowane tam auto poddawane jest ocenie rzeczoznawcy, który przygotowuje obszerny opis i dokumentację fotograficzną. Dodatkowo do każdego samochodu dołączany jest  raport historii pojazdu, z którym zapoznać się może za darmo każdy zainteresowany jego zakupem. 

Wcześniej aukcyjny model sprzedaży przekonał Adama Klimka, jednego z najpopularniejszych mechaników w Polsce, znanego z własnych programów w TVN Turbo. Na Bidcar.pl wystawił on swoje auto marzeń – Forda Mustanga Mach 1 z 1973 r., nad którym pracował ponad pół roku. Ostatecznie samochód sprzedany został za 260 001 zł.  

VW Polo Harlekin w Fakty TVN
Wizyta Harlekina w warsztacie

Wrażenia z jazdy próbnej VW Polo Harlekin
VW Polo Harlekin z wizytą u Jurka Owsiaka
Udostępnij:

Polecane dla Ciebie